Bezpieczeństwo i ochrona

Do czego służą znaki BHP

Zamów znaki BHP.

W naszym kraju obowiązują wyjątkowo dokładne przepisy BHP. Ich poszanowanie daje poczucie bezpieczeństwa i przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo różnorodnych zagrożeń staje się niezwykle rzadkie. Na chwilę obecną kodeks BHP nakłada konieczność właściwego oznaczania budynków. Tym samym dbałość o prawidłowy montaż znaków BHP jest obecnie niezwykle istotna. W jakich sytuacjach stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę pełnią?

Obecnie znaki BHP umieszczane są na różnorodnych budynkach. Chodzi na przykład o hale produkcyjne, kompleksy biurowe, jak również szkoły czy urzędy, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to między innymi oznaczenia takie jak instrukcje BHP o charakterze ogólnym czy przepisy , które dotyczą postępowania w momencie pożaru czy innego rodzaju zagrożenia. Do znaków BHP, które mają wielkie znaczenie, zaliczane są też instrukcje , które mówią o zasadach postępowania z odpadami medycznymi, które umieszczane są w szpitalach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki wyznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nie znajdziemy osoby, którą należy przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma odpowiednie opisanie trasy ewakuacyjnej. To ona jest stosowana w sytuacji, gdy w budynku wystąpi jakieś zagrożenie, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można także zobaczyć na różnych urządzeniach, które awaria wyłączyła z użycia – odnosi się to przykładowo wind. Znaki BHP powszechnie stosowane są również w zakładach przemysłowych. Stosuje siętam szereg znaków o charakterze ostrzegawczym , ale także znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wytwarzane?

Stosowane obecnie znaki BHP są zawsze wykonywane z materiału trwałego, który bardzo dobrze znosi niesprzyjające warunki atmosferyczne. Zazwyczaj jest to doskonałego gatunku PCV. Za sprawą tego znaki BHP można umieszczać nie tylko wewnątrz budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie tracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co kluczowe – można będzie rozszyfrować to, co się na nich znajduje. W wielu przypadkach powlekane są także materiałem fluorescencyjnym, dzięki któremu są one zauważalne także przy niedostatecznym oświetleniu. Zamontowanie znaków BHP jest proste i nie sprawia żadnych trudności. Bez wątpienia upora się z tym każdy.

Dane teleadresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]