Bezpieczeństwo i ochrona

Tabliczki na drzwi – sposób na ułatwienie funkcjonowania

Więcej o tabliczkach na drzwi.

W każdym budynku znajduje się bardzo dużo różnorakich pokoi o większym bądź mniejszym znaczeniu. Sprawne przemieszczanie się po nich – zarówno ludziom z zewnątrz, ale również osobom , które są zatrudnione w danym obiekcie – zapewniają najróżniejsze tabliczki na drzwi. Ich wybór jest na ten moment naprawdę szeroki. Jakie tabliczki na drzwi można kupić? Czym cechują się te najbardziej popularne?

Tabliczki na drzwi – co można nimi oznaczyć?

Odpowiednie oznakowanie budynku podnosi przejrzystość jego funkcjonowania. I nie ma tu znaczenia czy w grę wchodzi biuro, przedszkole, sklep czy urząd – czytelne oznaczenie pomieszczeń pozwala na ekspresowe odnalezienie pokoju, który w danym momencie jest przez nas poszukiwana. Tak dzieje się chociażby w szpitalu czy szkole. W przypadku banków, biur i urzędów tabliczki na drzwi dadzą możliwość błyskawicznego odnalezienia pokoju, w którym zawodowe obowiązki wykonuje poszukiwana przez nas na dany moment osoba. Szczególnie popularne są tabliczki na drzwi, w których można dowolnie wymieniać umieszczony na nich opis. Dzięki temu w sytuacji, gdy przykładowo w urzędzie dochodzi do zwolnienia pracownika, dane na tabliczce można bez większych problemów wymienić. Pozwala to więc oszczędzić sporą ilość gotówki – nie trzeba bowiem wydawać pieniędzy na zakup nowych tabliczek.

Tabliczki na drzwi – kiedy jeszcze można ich użyć?

Z pomocą tabliczek na drzwi można bez trudu odróżnić miejsca mające charakter ogólnodostępny od tych, które stworzono dla personelu określonej instytucji. Chodzi w tym przypadku o pokoje o charakterze socjalnym, magazyny, toalety dla personelu oraz wszystkie te sale, do których z jakichś względów osoby postronne nie powinny wchodzić. Stosując tabliczki na drzwi, można też oznaczyć punkty, w których palenie jest zabronione. Takie tabliczki, które mówią o zakazie palenia, cieszą się aktualnie bardzo dużą popularnością. Bardzo często na tych tabliczkach w miejscu napisu znajduje się przekreślony symbol papierosa. Dla niemałej grupy osób przekaz takiego typu znaku jest zatem bardzo przejrzysty. Wspomnieć warto również, iż tabliczki informacyjne umieszcza się też na drzwiach wejściowych do obiektów, które wyposażone są w ułatwienia dla osób , które z powodu niepełnosprawności mają problemy z samodzielnym poruszaniem się.

Dane teleadresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]