Budownictwo

Dlaczego ekologiczne domy drewniane są dobrym wyborem

Sprawdź, gdzie kupić ekologiczne domy drewniane, wejdź na domygoralskie.com.

Jeszcze jakiś czas temu bardzo dużą popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na obszarze naszego kraju domy z pustaków kształtem przypominające zwykłe pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. Z tego powodu coraz chętniej decydujemy się na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę wiele zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od wielu lat uważane są za ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Wiele drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach wybudowanych z drewna nie wykorzystuje się materiałów syntetycznych. Ze względu na doskonałe właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, aby taki budynek ocieplić. Nie jest wykorzystywana również papa. W efekcie domy drewniane w żadnym stopniu nie wpływają na pogorszenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają zalety?

Domy tego rodzaju świetnie komponują się z naturalnym otoczeniem. Bardzo dobrze prezentują w sąsiedztwie sielskiego krajobrazu oraz majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat zapewnia bardzo dobre samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach z drewna panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono również doskonale natlenione. Domy z drewna doskonale nadają się dla astmatyków, alergików i osób walczących z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i niezwykle piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, aby zdecydować się właśnie na nie.

Dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]