Budownictwo

Projekty architektoniczne domów. Czym są i dlaczego są tak ważne

Chcesz dowiedzieć się, kto sporządza projekty architektoniczne domów Kraków? Koniecznie zajrzyj tutaj.

Budowa domu to naprawdę wielkie przedsięwzięcie, które wiąże się z koniecznością wzięcia pod uwagę mnóstwa elementów. Niezbędne jest chociażby przygotowanie projektu budowlanego, który uwzględniać musi też projekt architektoniczny, gdyż jest to coś, o czym w żadnym wypadku nie wolno zapomnieć. Kto może go wykonać? Jaką dokładnie pełni rolę? Dlatego jest aż tak znaczący?

Projekty architektoniczne domów – co jest w nich ujęte?

Projekty architektoniczne domów są wymagane do tego, by uzyskać pozwolenie na budowę. Brak tego dokumentu sprawia, że nie jest możliwe przystąpienie do budowy. Jeśli mimo braku zgody budowa ruszy, należy liczyć się z ogromnymi konsekwencjami. W projekcie tego rodzaju znajduje się mnóstwo naprawdę ważnych informacji. Pokazuje on na przykład rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń zarówno na parterze, jak i na kolejnych kondygnacjach. Dokładnie opisuje rozmiary, prezentuje w jaki sposób rozmieszczone są ściany, w jakich miejscach ulokowane są drzwi, okna, a nawet urządzenia sanitarne. W projekcie tego rodzaju nie może brakować też rzutu więźby dachowej. W tym przypadku projekt ujmuje ułożenie wszelkich elementów konstrukcyjnych. Projekt architektoniczny zawiera też zestawienie elementów, które zostaną użyte do zrobienia dachu. Do tego ujmowana jest dokładna prezentacja elewacji domu, czyli tego, jak wygląda on z zewnątrz.

Projekty architektoniczne domów – postaw na renomowane biuro architektoniczne

By mieć pewność, że projekt architektoniczny będzie wykonany poprawnie, trzeba zdecydować na usługi doświadczonego biura architektonicznego. Biuro takie powinno specjalizować się w przygotowywaniu projektów tego rodzaju obiektów budowlanych, które na dany moment interesują nas najbardziej. Na szczęście obecnie wyszukanie architekta świadczącego usługi w tym względzie naprawdę nie jest trudne.

Dane teleadresowe:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]