Budownictwo

Przydomowe baseny kąpielowe – relaks, sport i dekoracja

Dowiedz się więcej o basenach na http://www.baseny.kapielowe.pl.

Basen kąpielowy niemal zawsze kojarzy się z prestiżem, ale jest to też ogromna przyjemność, sposób na relaks czy na uprawianie sportu. Na basen więc niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać jedynie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i serwisowane przez profesjonalną firmę to pewność ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo dla salonów spa bądź obiektów sportowych, a także baseny prywatne – przydomowe, ogrodowe czy wewnętrzne. Rozróżnienie na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest zbudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza czy odporności materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalistów jest więc kluczowe do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest olbrzymia liczba rodzajów basenów. Dostępne są przeróżne kształty: płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne czy podłużne baseny typu fast lane, idealne dla miłośników pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są również baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Pragnąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać podstawowe rozwiązania, jednak nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Pięknie prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu upiększa też halę basenową bądź ogród. Godnym polecenia wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do wypoczynku, warto zdecydować się na specjalne schody. Podobnych możliwości jest jednak dużo więcej – niektóre zwiększają walory użytkowe basenu, inne zaś dodają mu luksusowego charakteru.

Dane teleadresowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]