akcesoria szalunkowe, ściąg szalunkowy
Budownictwo

Wykorzystanie akcesoriów szalunkowych

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie produkty wykorzystuje się podczas szalowania? Dlaczego warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Żeby szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były zamocowane w prawidłowy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują aktualnie wiele materiałów służących do wzmacniania konstrukcji, m.in. ściągi szalunkowe, sworznie napinające, napinacze rygla, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, listwy pozycjonujące czy fazujące, korki i stożki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany również ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga utrzymać stosowny rozstaw między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty umożliwiające spięcie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią też dystanse umożliwiające zachowanie właściwej odległości między szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie sposób pominąć również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Czy warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych. Sklepy te mają w swojej ofercie wysokiej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Tekko, Peri czy Rasto i są do nabycia w rozsądnych cenach.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]