Budownictwo

Wykorzystanie sklejki szalunkowej w budownictwie

Sklejkę Peri znajdziesz na https://sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to najistotniejszy komponent konstrukcji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić zwykłe deski drewniane lub płyty wyprodukowane z innego materiału, jednak zwykle używana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem postawić domy z murami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki są także wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają utworzenie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jest nam niezbędna, a nie chcemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Dawniej w szalunkach na ogół wykorzystywane były deski z bloków drewna. Te jednakże były drogie, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – zwykle nie najlepiej radziły sobie z wilgocią. W związku z tym współcześnie stosowana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – zazwyczaj z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które produkuje się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi często stosowany wariant to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Firmy budowlane dysponują zazwyczaj swoją sklejką szalunkową wraz z częściami umożliwiającymi jej łączenie. Jeśli jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom na własną rękę, nie ma potrzeby zakupu wszystkich części szalunków – można je wypożyczyć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Prócz samych desek, firma służy również wynajmem innych akcesoriów niezbędnych do postawienia szalunków – m.in. łączników oraz głowic.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]