Budownictwo

Wypożyczalnia szalunków – dla kogo taka usługa?

Wynajem szalunków Kraków - poznaj pełną ofertę.

Szalowanie to jedna z najchętniej stosowanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, do której wylewany jest beton – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki bardzo często robione są ze sklejki, lecz spotyka się też konstrukcje wykonane z metalu, a czasem nawet plastiku. Innymi niezbędnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te umożliwiają wypracowanie wymaganych rezultatów. Jednak ze względu na spore ceny nie zawsze ekipy remontowe posiadają własne szalunki. Jeśli okażą się niezbędne, mogą bowiem po prostu je wynająć – tym bardziej, iż wynajem szalunków to aktualnie bardzo często wybierana usługa.

W jakich przypadkach wybrać wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków będzie trafionym pomysłem dla firm często przyjmujących zadanie budowy fundamentów, ponieważ jak już nadmieniliśmy, będą one do tego absolutnie potrzebne. Jeżeli zaś budowanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą naszej firmy, warto sprawdzić atuty, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy go wybrać? Przede wszystkim ze względów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy w sezonie jest bardziej korzystne niż ich kupno. Dobrze wspomnieć także o funkcjonalności, gdyż trzymanie rzadko używanych szalunków może generować spore koszty.

Wynajem szalunków – jak wybrać?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie przemyśleć to, która firma nam je wypożyczy. W jaki sposób ją znaleźć? Najlepiej zdecydować się na ofertę ekipy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla firm budowlano-remontowych – dzięki temu otrzymamy gwarancję tego, że szalunki będą solidne oraz funkcjonalne. Bardzo ważna będzie też troska o klienta – w przypadku, gdy coraz bliższy jest termin startu prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. W razie wątpliwości warto natomiast skorzystać z internetu, by dowiedzieć się, co o ofercie danej firmy sądzą wcześniejsi kontrahenci.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]