Budownictwo

Zalety nowoczesnych pokryć dachowych i gdzie je kupić?

Producent blach dachowych - poznaj pełną ofertę.

Stosowane przez dziesięciolecia tradycyjne dachówki betonowe i ceramiczne ponownie wypierane są z rynku przez pokrycia dachowe wykonane z blachy. Wiele zalet tych drugich przyczyniło się do tego, że są one najlepszym wyborem nie tylko dla finalnego odbiorcy, lecz również dla deweloperów.

Pokrycia dachowe z blachy – niewielkie obciążenie dla struktury więźby dachowej

Blachodachówki wygrywają na rynku budowlanym z paru względów. Przede wszystkim są znacznie lżejsze niż dachówki ceramiczne, co nakłada mniejszy ciężar na konstrukcję dachu, a przy tym też ułatwia transport oraz rozładunek tych elementów. Budowa profilu nowoczesnych pokryć dachowych sprawia, iż ich założenie jest nie tylko łatwe, ale i trwa krócej niż ułożenie dachówek ceramicznych, które są nieduże, przez co ich staranne ułożenie pochłania zazwyczaj znacznie więcej godzin. Inną znaczącym atutem pokryć dachowych z blachy jest możliwość dopasowania ich do praktycznie rzecz biorąc dowolnej, również niezwykle skomplikowanej, struktury dachu, gdyż blachodachówkę da się bez trudu wyciąć na wymiar. Ten typ pokryć dachowych sprawdza się bardzo dobrze zarówno we współczesnym budownictwie, jak i idealnie komponuje się ze starszymi budynkami, tym bardziej, iż mocno przypomina wyglądem dachówki ceramiczne. Nowoczesne pokrycia dachowe z blachy wyróżnia także lepsza szczelność. Poza tym łatwo je wyczyścić. Tak naprawdę wystarczy do tego odpowiednio delikatna szczoteczka i przemycie wodą, natomiast w razie silnych zabrudzeń przyda się preparat do czyszczenia pokryć powlekanych.

Gdzie zamówić pokrycia dachowe wysokiej jakości?

Aby zamówić pokrycia dachowe wysokiej jakości nie musisz szukać daleko. Na polskim rynku od trzech dziesięcioleci działa marka REGAMET, w ofercie której znajduje się szeroki wybór paneli dachowych, blach trapezowych i blachodachówek. Wyroby te można kupić w stacjonarnych sklepach tego producenta, rozsianych na obszarze czterech województw południowo-wschodniej Polski: świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego oraz małopolskiego. Produktem flagowym marki REGAMET są pokrycia dachowe z powłoką PRO (Exelent i Purtext Strong 300), cechujące się wyjątkową odpornością na powstawanie zarysowań, uszkodzenia mechaniczne, jak również korozję. Firma Regamet dba o kompleksową obsługę klienta, wobec tego oprócz swoich produktów oferuje także akcesoria dachowe (m.in. włazy dachowe czy systemy rynnowe) oraz dachówki betonowe i ceramiczne innych uznanych producentów.

Dane teleadresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08