Budownictwo

Zastosowanie podpór szalunkowych

Jeśli szukasz podpór Peri, skieruj się na ten adres.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. W jaki sposób są wykorzystywane? Kiedy opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich przeznaczenie

Wśród szalunków odróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy wariant wykorzystywany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu możliwe jest zalanie stropu betonem i stosowne jego uformowanie. Ważną rolę pełnią także stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezbędne w czasie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można je stosować w wielu sytuacjach. Zwykle na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów lub od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się dużą wytrzymałością, są też łatwe w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są szerokie. Wśród wiodących producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, jak również moduły wykonywane przez firmy Hunnebeck, Olan czy Pionart. Na specjalną uwagę zasługują podpory Peri wyróżniające się imponującą jakością, nowatorskimi rozwiązaniami oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do używania nawet w niekorzystnych warunkach. Aktualnie wiele firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – atrakcyjne ceny sprawiają, że usługi te zyskują na popularności. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można również oszczędzić czas.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]