Dbanie o zdrowie

Jak używa się aparatów do terapii ultradźwiękowej?

Jeśli szukasz aparatu do ultradźwięków, skieruj się na tę stronę.

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców są często wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez przyczyny, bowiem odpowiednio aplikowane ultradźwięki mają pozytywne działanie na zdrowie pacjentów. Mogą być one wykorzystywane do masażu mięśni, a wyzwalana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Dlatego też masaż ultradźwiękami może być stosowany do redukowania napięcia mięśniowego, poprawy przepływu limfy oraz uśmierzania bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak jedynie z wykorzystaniem właściwego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do ultradźwięków – jak działa?

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko wieku, opiera się na 2 typach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają pozytywne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają przede wszystkim na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – wiązadeł, stawów, blizn oraz ścięgien i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku lub przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne lub przenośne?

Funkcjonują 2 rodzaje aparatów do ultradźwięków – stacjonarne oraz przenośne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie opcją doskonałą kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów względnie podejmujących ich w wielu placówkach. Jeśli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje znaczną ilość pacjentów – głównie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie najlepszym zakupem.

Dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]