Dbanie o zdrowie

Pozbądź się wad wzroku! Skorzystaj z możliwości korekcji laserowej

Zainteresowany laserową korektą wzroku? Kliknij tutaj.

Dostęp do różnych zawodów, możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych oraz codzienny komfort – to jedynie kilka z powodów, które nakłaniają nas do wykonania korekty laserowej wzroku. Popularność tej metody ostatnio bezustannie rośnie, do czego przyczynia się z pewnością lepsza technologia (i będąca jej następstwem obniżka cen leczenia) oraz niezmiernie nikłe ryzyko potencjalnych powikłań. Za wykonaniem zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają też kwestie zdrowotne. Wiele badań wykazuje bowiem, iż nie korygowane wady wzroku mogą prowadzić do dużo poważniejszych komplikacji, bo stanowią czwartą (tuż po zaćmie, jaskrze i zwyrodnieniu plamki) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością walczy jeden na trzech mieszkańców Europy.

Korekcja laserowa wzroku – dokładność oraz niewielkie ryzyko powikłań

Korekta laserowa wzroku wykorzystuje technologię formowania rogówki za pomocą skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez spłaszczenie rogówki w jej centrum osiąga się fenomenalne rezultaty. Zmniejszając jej obwód oraz unosząc środek, można z kolei usunąć nadwzroczność. Dziś szeroko rozpowszechnionych rodzajem lasera stosowanego podczas zabiegów okulistycznych jest laser femtosekundowy, który wysyła krótkie pulsy światła podczerwonego. Pozwala to na dokonanie precyzyjnego formowania, a przy tym redukuje ryzyko uszkodzenia innych części rogówki. Za poleceniem tej metody leczenia wad wzroku przemawia dużo czynników. Istotne to z całą pewnością dokładność, mała inwazyjność, efektywność i minimalne niebezpieczeństwo powikłań. Należy napomknąć też o tym, iż zabieg może być prowadzony w znieczuleniu miejscowym.

Korekcja laserowa wzroku – jakie są przeciwwskazania?

Nim postanowimy o poddaniu się zabiegowi, trzeba być przygotowanym na to, że w sporadycznych sytuacjach lekarz odmówi jego wykonania. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy zwłaszcza karmienie piersią i ciążę, wiek poniżej 21 roku życia, schorzenia oczu jak przykładowo zaćma, choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe czy posiadanie rozrusznika serca.

Dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]