Dbanie o zdrowie

Twój wzrok się pogarsza? Udaj się do kliniki okulistycznej

W tym miejscu znajdziesz szczegółowe wiadomości o korekcji wzroku.

Dobry wzrok to gwarancja wysokiego komfortu życia. W klinice okulistycznej można wyeliminować kłopotliwe i nieraz groźne dla zdrowia choroby oczu. Kto powinien poddać się zabiegom korygowania wad wzroku?

Korekcja wzroku – metoda bezpieczna oraz nieinwazyjna

Nie tak dawno temu korekta wzroku ograniczała się do dobierania soczewek kontaktowych albo okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże nowoczesne techniki korekcji umożliwiające leczenie jaskry, astygmatyzmu, nadwzroczności, jak również wielu pozostałych chorób. Niesłychanie popularna jest laserowa operacja wzroku charakteryzująca się ogromną efektywnością. Taka korekta wzroku jest mało inwazyjna oraz bezpieczna, a pacjent błyskawicznie powraca do zwyczajnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, w której zatrudniona jest biegła kadra medyczna, specjalizująca się w nowoczesnych sposobach leczenia. Biegły optometrysta postawi diagnozę, dobierze właściwą procedurę leczenia, a następnie wyeliminuje wadę wzroku. Optometryści działający w klinice okulistycznej dysponują najnowszym sprzętem diagnostycznym, dlatego mogą rozpoznać nawet najrzadsze choroby oczu.

Centrum oka – nie tylko korekcja wzroku

Kliniki okulistyczne zajmują się też leczeniem innych chorób, np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Nowoczesne techniki jego korekcji polegają m.in. na formowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Poza tym lekarze dokonują pomiaru ciśnienia oka, które jest testem przydatnym w wykrywaniu jaskry, stanów zapalnych i innych niebezpiecznych chorób. W klinice okulistycznej tworzy się również mapy rogówki – jest to wymagane przed zabiegami laserowymi, np. operacją zaćmy. Korygowanie wzroku to rzecz jasna nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się też innymi przypadkami, np. pozbyciem się kaszaków bądź ciała obcego z oka.

Dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]