Finanse

Kredyt gotówkowy – na co go wziąć?

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najczęściej wybieranych usług bankowych. Nie ma w tym rzecz jasna nic dziwnego, gdyż możemy uzyskać w ten sposób już nieduże sumy – w wielu bankach najmniejsza stawka kredytu gotówkowego to pięćset złotych. Może on także stać się formą sfinansowania poważniejszych wydatków, bowiem zazwyczaj jego największa kwota to nawet 100 000 PLN, ale osoby o najwyższych dochodach – na przykład prawnicy – są w stanie pożyczyć nawet 500 tysięcy złotych. Odsetki kredytu gotówkowego są zależne przede wszystkim od zdolności kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od 8 do nawet 16 procent. Co oprócz tego należy o nim wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – dlaczego warto?

Jak można dowiedzieć się ze spotów reklamowych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla różnych chętnych. Wniosek, jaki przedkładamy jest bezzwłocznie rozpatrywany, dzięki czemu pieniądze trafiają do nas maksymalnie po kilku dniach, a dzięki niedużym restrykcjom, mają szansę uzyskać go nawet osoby z niskimi zarobkami. To jednak nie znaczy, że kredyt gotówkowy będzie przyznany wszystkim, gdyż podobnie jak przy każdym typie pożyczki, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki zdobyte dzięki kredytowi gotówkowemu można przeznaczyć na dowolny cel – tak na zakup akcesoriów RTV, jak i samochodu czy sfinansowanie zagranicznego urlopu.

Jak bez ryzyka wziąć kredyt gotówkowy?

Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego, musimy wiedzieć, iż nietrudno wtedy o błędy, a ich skutkiem są zwykle ogromne finansowe kłopoty. Dlatego skorzystanie z konkretnej oferty musimy starannie przemyśleć, zwracając uwagę tak na oprocentowanie, jak i inne wydatki – na przykład ubezpieczenie czy prowizję. Najlepszym pomysłem z pewnością będą zatem porady profesjonalnego doradcy finansowego, który wybierze kredyt odpowiedni dla naszych możliwości, abyśmy mogli oddać go bez poważnych komplikacji.