Finanse

Mass collect – co to jest i czy warto z tego korzystać?

Mass collect - poszerz swoją wiedzę!

Mass collect jest usługą, która umożliwia szybką weryfikację przelewów na konto. Przedstawiamy w skrócie, jak działa mass collect i jak ułatwia organizację dużym oraz małym firmom.

Mass collect – korzyści z przypisania klientom indywidualnych numerów rachunków

Funkcja mass collect jest zasadniczo dość prosta. Polega na przypisaniu każdemu klientowi indywidualnego numeru rachunku, który jest tym samym jego ID. Takie działanie jest przydatne wszędzie tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest duża grupa kontrahentów, czyli na przykład w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, w szkołach prywatnych oraz wszystkich działalnościach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (między innymi w siłowniach). Należności wpływające w systemie mass collect kierowane są na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednakże uprzednie przydzielenie kontrahentom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jakim sposobem dokonali oni przelewu (przelew za pośrednictwem poczty, standardowy przelew czy też przelew z karty). Zastosowanie mass collect przekłada się też na szybsze księgowanie wpłat niż podczas księgowania manualnego, a równocześnie na eliminację prawdopodobnych omyłek nieraz wynikających w trakcie tej czynności.

Bieżące kontrolowanie wpływających opłat – atuty mass collect

Choć usługa mass collect nie jest aktualnie dostępna we wszystkich bankach (mają ją m.in. mBank i część banków spółdzielczych) wypada zastanowić się nad jej wykorzystaniem w firmie, również takiej, która miesięcznie rozlicza około setki dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect przynosi wszak kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja powiązania z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie łatwiejsze monitorowanie przychodzących opłat) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość powiązania z usługą mass collect banku, ale posiada też funkcję przesyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co z czasem owocuje podniesieniem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]