Finanse

Oszczędzaj czas i pieniądze – sprawdź jak działa kantor online

Jesli myślisz, że w Internecie nie ma dla Ciebie internetowego kantoru, koniecznie Skieruj się w to miejsce.

Jeszcze kilka lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w kantorze albo w pobliskim oddziale banku – te pierwsze nadal funkcjonują w galeriach handlowych oraz przy sklepach wielkopowierzchniowych! Jednak w szybko przeobrażającym się świecie, ludzie zapragnęli wymieniać obcą walutę bez konieczności ruszania się z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, dlatego też utworzono kantory online, w których jest to możliwe.

Kantor online to niższe spready

Działanie kantoru online jest równie nieskomplikowane jak kantoru stacjonarnego. Nabywca wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a w następnej kolejności przelewa do swojego panelu kapitał, który chce przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest przede wszystkim to, że transakcje można zlecać w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie ma miejsce już w porze pracy serwisu po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o dane zaczerpywane z Forex co parę sekund, a nie – jak to bywa w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, zazwyczaj z minionej doby. Drugim i bardzo znaczącym plusem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te proponowane przez kantory stacjonarne oraz instytucje bankowe. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może skutkować naliczeniem spreadu na poziomie nawet 3-4%, tymczasem w kantorze online spready zwykle nie przewyższają 2%. Kantory online świadczą także kilka pomocnych usług popularnych wśród użytkowników, m.in. mają opcję transakcji odroczonej wykonywanej w określonym przez nabywcę terminie lub takiej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wtedy, gdy wskazany przez klienta kurs spotka się z tym na rynku).

Cenisz sobie swobodę w zarządzaniu środkami finansowymi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory online to opcja dla osób ceniących sobie komfort oraz znaczną swobodę w dyspozycji pieniędzmi. Korzystają z nich również osoby pracujące czy też studiujące poza granicami Polski i osoby spłacające pożyczki wzięte w walucie obcej. Aczkolwiek zanim zdecydujemy się powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto zbadać jego renomę i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez weryfikację na stronie KNF, czy został on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.