Finanse

Windykacja już nigdy nie będzie czasochłonna – poznaj aplikację Flobo

Zajrzyj na flobo.io/automatyczna-windykacja/, aby uzyskać informacje dotyczące automatycznej windykacji należności.

Może być mnóstwo przeróżnych przyczyn, dlaczego klienci nie płacą w terminie za wykonaną usługę. Problem z nieopłaconymi należnościami dotyczy nie tylko przedsiębiorców, którzy oferują usługi dla biznesu, ale również przedsiębiorstwa z profilem działalności kierowanym do osób prywatnych.

Systematyczne monitowanie dłużnika – o windykacji polubownej

Wierzyciel jest uprawniony do dochodzenia swojej własności poprzez proces windykacji. Chociaż termin ten większości ludzi negatywnie się kojarzy, a w rzeczywistości oznacza to proces w trakcie którego podejmuje się względem dłużnika rozmaite działania zgodne z aktualnymi przepisami. Działania te dążą do ściągnięcia zaległości. To tak zwana windykacja polubowna, a więc cykliczne monitowanie nieterminowego kontrahenta i przypominanie o konieczności wniesienia opłaty. Kiedy ta metoda windykacji będzie nieskuteczna, kolejną alternatywą jest windykacja sądowa. Jeśli przedsiębiorstwo obsługuje kilkudziesięciu czy wręcz kilkuset klientów i każdego miesiąca wypisuje podobną ilość paragonów oraz faktur, prawdopodobieństwo, że jakaś część opłat nie zostanie wniesiona w wyznaczonym czasie na ogół rośnie. W organizacji całej procedury księgowania przelewów pomoże polska aplikacja Flobo, służąca do automatycznej obsługi należności, która dysponuje także opcją prowadzenia automatycznej windykacji.

Automatyczna windykacja należności – informacje o terminie wpłat z aplikacji

Robot Flobo nie tylko monitoruje, czy na rachunek wpłynął przelew od klienta, ale w przypadku wykrycia jej braku w określonym czasie, inicjuje ona proces upominania o obowiązku zapłacenia za fakturę. Właściciel firmy wykorzystujący tę aplikację może przygotować własne scenariusze działań podejmowanych względem nie płacących kontrahentów, wyznaczając m.in. interwały między poszczególnymi wiadomościami z upomnieniem. Informacja o nadciągającym terminie zapłaty za fakturę wysyłana jest z aplikacji również przed jego upływem do tych klientów, którzy w ciągu minionego kwartału dwa razy wykonali przelew z opóźnieniem oraz tych którzy nie opłacili faktury w terminie w ostatnim miesiącu. Jeżeli upomnienia nie poskutkują, dalszymi stadiami automatycznej windykacji należności prowadzonymi przez robota Flobo jest wystawienie noty księgowej o równowartości 40 euro, a później zgłoszenie informacji o dłużniku do BIG. Ostatecznie, pod warunkiem, że wyliczone wyżej kroki nie będą skuteczne, aplikacja przekaże sprawę do e-sądu.

Korzystanie z aplikacji do automatycznej księgowości i windykacji oszczędza liczne godziny przeznaczane na kontrolowanie przychodzących należności, a po pewnym okresie skutkuje też znaczną poprawą terminowości u kontrahentów.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]