Handel

Album na monety – proste i bezpieczne przechowywanie monet

Znajdź album na monety.

Gromadzenie monet oraz banknotów to nie tylko frajda z szukania i kupna nowych eksponatów, ale również poczucie satysfakcji z ich klasyfikowania i oglądania. Kupione numizmaty winny wobec tego znaleźć się w przeznaczonych do ich przechowywania albumach i klaserach, za pomocą których łatwo będzie można je podziwiać, a w tym samym czasie uchowa się je przed możliwym zniszczeniem.

Klaser na monety – wciąż najbardziej popularne wśród kolekcjonerów

Kolekcjonerzy monet mają rozległy wybór akcesoriów umożliwiających bezpieczne ich przechowywanie, jakkolwiek najpopularniejsze w dalszym ciągu pozostają klasery. Dlaczego? W głównej mierze dlatego, iż pozwalają w prosty sposób układać numizmaty jednego typu. Warto pamiętać, iż część albumów na monety nie zawiera w środku kart i należy nabywać je oddzielnie dobierając je do rozmiaru gromadzonych banknotów czy monet. Swoboda wypinania i wpinania kart jest znacznym ułatwieniem przy katalogowaniu eksponatów według osobistego uznania – można przenosić je między albumami bez potrzeby wyciągania pojedynczych okazów, co zmniejsza niebezpieczeństwo rozerwania banknotów lub zarysowania monet. Ponadto, mając nieduży zbiór, w jednym albumie można pomieścić monety o różnorodnych rozmiarach, wystarczy zakupić strony z pasującymi do nich przedziałami. Innym atutem klaserów na monety jest to, że w wielu przypadkach wyglądają jak albumy z fotografiami rodzinnymi bądź książki, dzięki czemu łatwo ukryć je na regale przez spojrzeniem potencjalnego rabusia.

Numizmaty w kapslach też zmieszczą się w klaserach na monety

Długoletni kolekcjonerzy rekomendują, by w przegródkach klaserów wykonanych z tworzyw sztucznych trzymać powszechniejsze monety, nie mające już stanu menniczego, ponieważ nawet gruba folia z polichlorku winylu nie gwarantuje numizmatom całkowitej osłony przed działaniem powietrza oraz wysokiej wilgotności. Kosztowne numizmaty w idealnym stanie albo te wykonane z metali szlachetnych warto wpierw zabezpieczyć przez włożenie do przezroczystego kapsla. Kapsel można potem przechowywać w albumie, gdyż wielu producentów posiada w asortymencie karty do klaserów, które bez trudu są w stanie zmieścić monety w kapslach bądź w tekturowych holderach.

Dane teleadresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]