Więcej informacji o urządzeniu do masażu limfatycznego.
Drenaż limfatyczny to technika masażu, której zadaniem jest poprawienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to rozmaite chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy pompujące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do punktu masażu, a także stanu zdrowia pacjenta.
Aparat do masażu limfatycznego – stymulacja krążenia chłonki
W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci każdego dnia stosują urządzenia do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety dzielące się na komory, które zakłada się na obrzękłe ramiona i nogi. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne przegrody rękaw naciska na kończynę, wspomagając w ten sposób krążenie limfy. Istnieje sporo zaleceń do zastosowania zabiegu masażu limfatycznego. To głównie obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki będące wynikiem urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii lub tarczycy). Stosuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – jako pomoc w likwidacji cellulitu czy wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia stała się też niezmiernie popularna wśród zawodowych sportowców, głównie jako etap regeneracji po zwiększonym wysiłku.
CarePump – sprzęt do presoterapii do użytku domowego
Szerokie możliwości wykorzystania aparatów do presoterapii przyczyniło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. Teraz osoby raz za razem stosujące tę metodę masażu mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, dzięki mobilnym urządzeniom Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu uciskowego tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu używanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest zabieg drenażu. Urządzenia CarePump nie zabierają wiele miejsca i są stosunkowo lekkie, toteż bez problemu można wziąć je na wyjazd, przykładowo na zawody sportowe.
Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być zawsze omówione z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samodzielnie, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to m.in. zaburzenia rytmu serca bądź choroby bakteryjne oraz wirusowe, które należy wcześniej wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]