Handel Sport, rekreacja, hobby Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe

Buty motocyklowe – rodzaje i ich przeznaczenie

Zobacz, gdzie kupić obuwie motocyklowe.

Buty motocyklowe, tak jak i inne elementy ubioru dla kierowców jednośladów, fenomenalnie się prezentują i zapewne niejedna osoba pragnie je mieć ze względu na sam ich design. Niemniej jednak ich zasadniczymi funkcjami są podwyższenie komfortu jazdy, ułatwienie panowania nad jednośladem i ochronę stopy oraz goleni podczas możliwego wypadku.

Typy obuwia motocyklowego

Nie tylko początkujący kierowcy, ale nawet osoby od jakiegoś czasu zainteresowane jazdą na jednośladach, miewają trudność z tym, które buty na motocykl będą dla nich odpowiednie. W sklepach z ubraniami i dodatkami motocyklowymi kupimy kilka rodzajów obuwia. To między innymi:
1. Buty crossowe czyli sportowe buty zaprojektowane do jazdy ekstremalnej, na torach wyścigowych i trasach szybkiego ruchu, gdzie ryzyko urazów oraz wypadków jest wyraźnie większe. Buty na motor tego typu wyposażone są w odpowiednie zabezpieczenia minimalizujące niebezpieczeństwo złamania kości stopy lub podudzia i zadarcia skóry. To obuwie jest wysokie, sztywne i niełatwo się w nich poruszać pieszo.
2. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające zaledwie do kostki, które są świetne na spokojną, dość wolną jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie zagrożenie udziału w wypadku jest mniejsze, zatem też zagwarantowanie ochrony stopie nie jest tu najważniejsze. Ich zaletą jest natomiast nadzwyczajny komfort, dzięki czemu równie dobrze sprawdzą się także wtedy, gdy nie jedziemy na skuterze albo motorze.
3. Buty szosowo-turystyczne przeznaczone do jazdy turystycznej, czyli na dłuższych dystansach. Kończą się powyżej kostki, nierzadko do połowy łydki i wyprodukowane są z materiałów chroniących stopę przed wilgotnością.

Buty na motocykl – przemyśl zakupy

Wybierając obuwie motocyklowe trzeba uprzednio ustalić, jakie mają mieć ogólne zastosowanie – używanie butów miejskich na trasie może skończyć się poważnymi obrażeniami w razie wypadku, z kolei buty enduro zakładane jedynie do jazdy po ulicach miast, będą może wyglądały przebojowo, ale miłośnik jednośladów nie będzie się w nich czuł wygodnie. Zadaniem obuwia motocyklowego, zresztą jak każdego części odzieży dla motocyklisty, jest podwyższenie bezpieczeństwa jazdy oraz ochrona zdrowia kierowcy, z tej przyczyny jakość wykonania i wykorzystanych w nim materiałów jest niesłychanie istotna. Kupujmy więc buty na motocykl uznanych firm. W razie problemów z wyborem butów powinno się zawsze skorzystać z wskazówki bardziej doświadczonego kierowcy albo zapytać o nią pracownika sklepu, w którym planujemy wykonać zakup obuwia.

Dane teleadresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]