Handel Sport, rekreacja, hobby

Czapsy oraz sztylpy skórzane – zastosowanie

Zobacz, gdzie zamówić sztylpy skórzane, wejdź na horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26.

Według wielu dżokejów najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą cholewą do kolan. I choć rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się doskonale, nie są bez wad. Najważniejszą z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Ponadto, zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w znacznym stopniu utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewie buta. Na szczęście, sztylpy i czapsy nie posiadają tych wad.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – charakterystyka

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, gwarantujące protekcję wyższej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, gwarantując zabezpieczenie dla nogi na całej długości, zaś drugie – chronią tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są wytwarzane z różnych surowców. W sprzedaży zwykle spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są również modele wyrabiane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje cechuje znacznie niższa cena. Skutkiem tego są polecane jeźdźcom z ograniczonym budżetem , a także dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej nosi się je wiosną i latem. Okazały wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem także jeźdźcy mieszkający w miastach, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]