Handel

Czym charakteryzuje się antena telewizyjna?

Jeśli chcesz zamówić antenę telewizyjną, powinieneś odwiedzić ten adres.

W przeważającej większości domostw zobaczyć można odbiornik TV. Większość z nas nie wyobraża sobie codzienności bez telewizji. Aby jednak telewizor nie okazał się niepotrzebnym przedmiotem, trzeba zaopatrzyć się też we właściwą antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która rewelacyjnie sprawdza się w różnych okolicznościach.

Antena naziemna – na jaki model warto się decydować?

Wybór anten naziemnych jest w chwili obecnej wyjątkowo szeroki. W sprzedaży dostępne są anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T, jak również anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne obecnie w sprzedaży anteny DVB-T odznaczają się przede wszystkim prostotą montażu. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż kilka razy trzymał w dłoni przyrządy niezbędne do majsterkowania. Anteny naziemne, które dzisiaj oferują nam producenci, cechują się także wyjątkową odpornością na działanie niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. Dzięki temu pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na świetnym poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co należy uwzględnić przy jej wyborze?

Ogromny wybór anten tego typu sprawił, że trzeba bardzo przyłożyć się do wyboru urządzenia, które planujemy kupić. Należy pamiętać, że uwagę należy zwrócić na mnóstwo uwarunkowań, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące ulokowania nadajników można szybko wyszukać w Internecie. Znaczenie ma również moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego nakierowanie. Pod uwagę brać trzeba w każdym przypadku ułożenie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Ogromne znaczenie ma również to, czy zamieszkujemy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]