Budownictwo Handel

Czym pokryć dach? O nowoczesnych blachodachówkach

Sprawdź, gdzie kupić blachodachówkę, wejdź na regamet.pl.

Blachodachówki to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Oczywiście znaczne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich doskonały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blacha na dach to też bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (jednorodzinnych oraz wielorodzinnych), jak również gospodarczych i komercyjnych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby wykonane z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najistotniejsze, naprawdę mocne.

Blachodachówki – charakterystyka i zalety

Blacha na dach wytwarzana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która później zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką wytrzymałość. Istotne jest dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest stosunkowo lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego materiału oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się licznymi atutami. Wśród nich najważniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na wilgoć i związana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia też duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, a także wgniecenia będące wynikiem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Odpowiednio dobrane warstwy lakiernicze są również odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, iż utrzymują one dobry wygląd nawet po latach od założenia. Żeby jednakże cieszyć się tymi walorami, blachę dachową powinno się nabywać w przetestowanych punktach – najlepiej wprost od producenta.

Blachy na dach – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blacha na dach, ze względu na niską wagę, znajduje rozległe zastosowanie przy renowacjach zabytkowych budynków o małej lub nadwątlonej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się też w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i dość tania – oraz przy stawianiu i renowacjach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o sporym nachyleniu.

Dane teleadresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08