Handel

Jakie właściwości mają lampy solne?

Co powinieneś wiedzieć o lampy solne sklep?

Lampy solne w ostatnich czasach zdobyły gigantyczną popularność. Należy przyznać, iż są niesłychanie estetycznym dodatkiem do wnętrz mieszkalnych, zapewniającym przytulną atmosferę. Jakkolwiek czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych może zapewniać również korzyści rekonwalescencyjne?

Lampy solne – czym są?

Lampy solne to nie wyłącznie śliczne dekoracje mieszkalnych wnętrz, ale także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są skonstruowane z brył soli, odkopanych z kopalni, a później wydrążonych, by pomieścić w środku żarówkę. Z reguły bryły lamp solnych rozmieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest włączona, emituje ciepłe, subtelne światło, tworząc przyjemną atmosferę w pomieszczeniu.

W jaki sposób świecą lampy solne?/W jaki sposób działa lampa solna?/Lampy solne – działanie

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła transmitowanego przez lampę, jony ujemne są wyzwalane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne nazywane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub drobnoustroje. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, oczyszczając równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza może przynieść ulgę ludziom cierpiącym na alergie lub kłopoty z układem oddechowym.

Jakie właściwości zdrowotne posiadają lampy solne

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych najczęściej wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze może przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą czy innymi schorzeniami układu oddechowego, korzystny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, służąc relaksowi oraz redukcji stresu, poprawa koncentracji – twierdzi się, iż jony ujemne, emitowane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy uważają, że jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, innymi słowy zanieczyszczeń wytwarzanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie jedynie modne dodatki do mieszkalnych wnętrz, ale również możliwe źródło pełnego zdrowia oraz właściwego nastroju.

Dane teleadresowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]