Handel Tematyka żywnościowa

Kilka słów o zamiennikach kapsułek do Nespresso

Kliknij tutaj, aby kupić kapsułki kompatybilne z Nespresso.

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najdłużej dostępnych na rynku. Zostały opracowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu powoli zdobywały kolejnych miłośników. W tej chwili jest to marka znana na całym świecie, a urządzenia z tym systemem wykonuje wiele uznanych firm.

Czy można nabyć kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Decydując się na kupno ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do używania kawy w kapsułkach od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten system wygasł kilka lat temu więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest włoska Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o umiarkowanej mocy, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na połączeniu arabiki i robusty. Kolejnym znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku połączeń arabiki i robusty o nazwach zapożyczonych od włoskich miejscowości, czyli Roma, Venezia, Trieste i Firenze. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty czekolady, prażonych orzechów czy suszonych owoców. Inni uznani włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Mente, Spirito Della Tanzania czy Cuore bez kofeiny) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Mokaccino, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, Amaretto, Crema czy Light).

Zamienniki kapsułek Nespresso też od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso wytwarza także rodzima firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o wysokim poziomie intensywności, np. Ristretto, Lungo czy Classico Italiano, w tym również kawy aromatyzowane – Carmel, Chocolate, Hazelnut i Vanilla.

Podstawowe opakowania obecne w większości sklepów zawierają na ogół 10 szt kawy w kapsułkach. Jednakże dla odbiorców, kupujących kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali też zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają jeszcze bardziej zmniejszyć cenę napoju. W przypadku, gdy kupujący ma obawy, czy dany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim wyśle zamówienie winien zwrócić się po uzupełniającą informację do prowadzącego sklep.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]