Handel Sport, rekreacja, hobby

Kompletujemy strój jeździecki – o butach do jazdy konnej

Dowiedz się więcej o butach jeździeckich na http://bit.ly/2M80sdp.

Jeździectwo z roku na rok zyskuje na popularności. Naturalnie nie może to zaskakiwać – szczególnie, jeśli zauważa się liczne atuty tej dziedziny sportu. Kluczowe z nich to: rozwój wszystkich mięśni, ćwiczenie odpowiedniej postawy, jak również poprawienie kondycji. Poza tym ma dobroczynnie działa na samopoczucie: podnosi poczucie odpowiedzialności, niweluje stres oraz sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji. Jedak aby maksymalnie korzystać z pożytków jazdy konnej, musimy odpowiednio wybrać strój i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – zabezpieczenie całej lub części nogi

Rozróżnia się dwa główne typy butów do jazdy konnej: oficerki i sztyblety. Drugie sięgają nieco powyżej kostki – są więc zdecydowanie krótsze. Oficerki to natomiast obuwie nadzwyczaj wysokie, sięgające ponad kolano. Dzięki temu zapewniają osłonę większej powierzchni nogi, zmniejszając zagrożenie powstawania otarć i sińców. Sztyblety kosztują taniej od oficerek, jakkolwiek kupując je warto pamiętać o tym, by wyekwipować się też w ochraniacze nóg – sztylpy ewentualnie czapsy.

Z jakich surowców są wykonywane buty jeździeckie?

wybierając buty do jazdy konnej, koniecznie należy wziąć pod uwagę na materiał, z którego są one wyprodukowane. W sprzedaży znajdziemy obuwie uszyte ze skóry i jej różnorodnych imitacji. Te pierwsze są z pewnością drogie, lecz opłaca się na nie zdecydować ze względu na większą trwałość oraz umiejętność dopasowania się buta do kształtu stopy dżokeja. Lubiane są przede wszystkim buty ze skóry cielęcej, która jest delikatna i szybciej zyskuje docelowy kształt. Bydlęca skóra wypada trochę gorzej, natomiast jej niższa cena jest sporą zaletą.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]