Handel Wyposażenie i aranżacja wnętrz

Listwy podłogowe służą nie tylko do dekoracji

Jeśli chcesz nabyć listwy drewniane, koniecznie wejdź na www.balticwood.pl.

Wydają się niewiele wnoszącym elementem, jednakże ich charakter ma ogromny wpływ na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają schludne przeciągnięcie kabli i ochraniają najniższą część ściany przed uszkodzeniem i pobrudzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, w których chodzimy w butach. To z pewnością wystarczający argument, by nie bagatelizować ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i wspaniale komponuje się z eleganckimi dodatkami czy meblami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem rozsądnym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z PVC albo MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wytworzone zarówno z różnych surowców, jak i z drewna. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach bieli, beżu lub szarości, choć dostępne są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, jeżeli kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]