lonża dla konia, lonża jeździecka
Handel Sport, rekreacja, hobby

Lonża dla konia – rodzaje i zastosowanie

Lonża dla konia to akcesorium niezmiernie często używane podczas nauki jazdy konnej i tresur. Jakie lonże jeździeckie są dostępne na rynku? Z czego są wytwarzane te akcesoria i gdzie warto je kupować?

Typy oraz funkcja lonży dla konia

Lonża jeździecka to właściwie długa lina, zazwyczaj mająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest wierzchowiec w czasie nauki jazdy i treningu technik związanych z dosiadem, łapaniem strzemion, trzymaniem wodzy, jak również utrzymywaniem równowagi w siodle. Koń prowadzony jest po obrysie okręgu, zaś lonża jest stosowana do kontroli reakcji zwierzęcia. Przyrząd ten wykorzystują także cyrkowcy oraz zawodnicy woltyżerki do szlifowania umiejętności i zabezpieczania wykonywanych ewolucji. Lonża jest w dodatku pomocna przy hipoterapii. Z lonżę dla konia korzysta się też w trakcie treningu bez jeźdźca – w takim przypadku służy do szkolenia młodych zwierząt oraz zapewnienia im stosownej dawki aktywności.

Lonża dla konia – postaw na produkty renomowanych firm

Duży wachlarz akcesoriów jeździeckich można znaleźć w dobrze zaopatrzonych sklepach online oferujących profesjonalny oprzyrządowanie w dobrych cenach. Dostarczają one specjalistyczne lonże dla konia znanych marek – jak np. Harrys Horse, Kerbl czy Start. Interesuje Cię lonża dla konia w błękitnym, brązowymalbo pomarańczowym kolorze? Internetowy sklep jeździecki Horse-Trade zapewnia szeroki wybór artykułów, które sprostają wymaganiom najbardziej wybrednych klientów. W sklepie dostępne są produkty wykonane m.in. z nylonu. Lonże wykonane są z miłego w dotyku, miękkiego tworzywa i zaopatrzone w obrotowy karabińczyk.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]