Bezpieczeństwo i ochrona Handel

Maseczki, czepki clip, czapki – robocza odzież ochronna

Znajdź maseczki jednorazowe.

Zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa podczas wytwarzania artykułów spożywczych wymaga, aby załoga linii produkcyjnych korzystała z odpowiedniego ubrania ochronnego, które zapobiega przedostaniu się cząstek ciał obcych do wytwarzanych wyrobów. Jednym z istotnych elementów tego typu odzieży roboczej są maseczki higieniczne i czepki, przykrywające głowę pracowników.

Nakrycia na włosy i twarz – kominiarki, czapki oraz czepki

Kluczowym zadaniem artykułów chroniących głowę pracowników, jest zapobieganie dostaniu się pojedynczych włosów do produkowanej żywności. Właściciele przedsiębiorstw przetwórczych dostarczają swoim pracownikom rozmaite okrycia zakrywające twarz oraz włosy. Nakrycia te wytwarzane są zazwyczaj z polipropylenu (PP), który charakteryzuje się optymalną przepuszczalnością powietrza, a przy tym może być w szerokim zakresie używany w sektorze spożywczym, również do wytwarzania opakowań. Z polipropylenu produkuje się między innymi czepki ochronne clip i kominiarki osłaniające większą część głowy. Te ostatnie można nabyć również w wariancie z dodatkową maseczką zasłaniającą nos oraz usta pracownika. Polipropylen można barwić, zatem kominiarki oraz czepki ochronne z niego wykonywane, można nabyć w przeróżnych kolorach, co na pewno docenią właściciele zakładów, którzy dbają o spójność wizerunkową marki. Natomiast czapki ochronne (także te z daszkiem) wytwarzane są z przędzy akrylowej oraz bawełny.

Maseczki jednorazowe osłaniające twarz również dla panów z zarostem

Maseczki higieniczne stanowią pomocniczą ochronę w procesie produkcji. Zmniejszają one ryzyko przedostania się do żywności cząsteczek śliny. Maski zasłaniające twarz to produkty, z których korzysta się tylko raz. One też wyprodukowane są z włókniny PP, która jest hipoalergiczna, niezwykle lekka oraz się nie pyli się. W zależności od potrzeb, maseczki używane w przemyśle spożywczym mogą być jedno-, dwu- albo trzywarstwowe. Dla mężczyzn noszących brodę i wąsy opracowane są natomiast specjalne maski zakrywające w całości żuchwę, które sięgają ponad górną wargę.

Dane teleadresowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]