Budownictwo Handel

Modele i przeznaczenie kontenerów na odpady

Kontener na gruz kupisz na ekombud.pl/kontenery-specjalne/.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, a także przy gromadzeniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednakże mnóstwo typów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one odmienną budową oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które substancje można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być dostosowane do specyfiki gromadzonych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak złom, gruz, stare płytki parkietowe lub ceramiczne, jak również zdemontowane elementy stolarki otworowej – na ogół używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź produkujących granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do przechowywania odpadów w płynnych lub półpłynnych najbardziej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do składowania ładunków o większych rozmiarach, które nie są odpadami bądź wymagają selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są głównie dla firm transportowych i magazynów.

Dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]