Handel Wyposażenie i aranżacja wnętrz

Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Więcej o okiennicach wewnętrznych shutters na https://skyshutters.pl.

Projektując aranżację pomieszczenia, z rzadka przeznacza się wiele uwagi na wyeksponowaniu okien. Najczęściej wybiera się szablonowe aranżacje, to znaczy firanki i zasłony, które niekiedy łączone są dodatkowo z roletami. Jednak jest jeszcze inne zyskujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Shuttersy – nowość w polskim budownictwie

Najważniejszym atrybutem shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tego typu okiennicach wewnętrznych poruszają się, wobec tego można ustawiać je w różnych pozycjach, w zależności od fantazji mieszkańców. Producenci wytwarzają je z drewna, z płyt MDF, jak również polichlorku winylu (PCV). Shuttersy instaluje się przede wszystkim na oknach, niemniej jednak równie dobrze sprawdzają się na drzwiach i w szafach. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda dodatek na okna, który w polskich domach widuje się nadal okazjonalnie, ale gros osób zapewne widziało je na ekranie telewizora czy w kinie, bowiem te okiennice są często używane na terenach z gorącym klimatem, czyli w krajach śródziemnomorskich czy USA.

Zastosowanie ozdobnych okiennic typu shutters

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko świetnie wyglądają, lecz mają również zastosowanie. Przy ich użyciu można pasywnie regulować wykorzystanie energii słonecznej: w gorące dni hamować nagrzewanie się pokojów, a w zimne – utrzymać ciepło przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne świetnie komponują się z rozmaitymi stylami wnętrz i nie ma zazwyczaj problemów, żeby umieścić je na większości okien. Wytwarza i instaluje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, że są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli np. żaluzje. Shuttersy jednak nadają wnętrzom niezwykle wytworny wygląd, a więc zwiększają wartość nieruchomości. Wypada też podkreślić, iż kąt lameli shuttersów jest ustawia się bez pomocy żyłek, co właściciele psotliwych zwierząt oraz rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby wplątać się wiszące żyłki, uznają z pewnością za dodatkową zaletę.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]