Budownictwo Handel

Rodzaje kontenerów na odpady

Chcesz kupić kontener KP 7? Kliknij tutaj.

Część odpadów nie powinno być wyrzucanych do pojemników na surowce wtórne lub zmieszane. Dotyczy to najczęściej tych, które są generowane podczas wszelkiego typu renowacji i prac budowlanych, a także odpadów przemysłowych. Należy je odwozić do wskazanego punktu zbiórki selektywnej, gdzie zostaną poddane recyklingowi zgodnie z przepisami o odpadach. W wielu przypadkach mogą jednakże wyniknąć problemy powiązane z przechowywaniem i przewozem śmieci. By się przed nimi ustrzec, trzeba zaopatrzyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Specjalistyczne i zwykłe kontenery na śmieci

Najprostsze kontenery otwarte są przeznaczone do przechowywania i przewozu gruzu, opakowań, starych mebli i podobnych odpadów. Dodatkowo w użyciu są też kontenery uszczelniane, które znakomicie sprawdzają się przy wywozie nieczystości półpłynnych i ciekłych (m.in. tych generowanych w oczyszczalni ścieków). Uszczelniane łączenia są też niezbędne w przypadku kontenerów na śmieci drobne, jak wióry metalowe, granulaty czy trociny. Proces ich załadunku usprawnia zainstalowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najłatwiejsze do przewożenia są rzecz jasna kontenery rolkowe, zaopatrzone w system usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery na odpady – dla których firm?

Adresatami usług producentów kontenerów stalowych są najróżniejsze firmy. Pośród nich można znaleźć m.in. ekipy sprzątające oraz parające się opróżnianiem pomieszczeń, przedsiębiorstwa budowlane, a także wszelkiego typu zakłady produkcyjne. Na kupno kontenerów na odpady decydują się firmy oferujące usługi wywózki odpadów wielkogabarytowych oraz gruzu. Użyczają je one swoim klientom, a po zapełnieniu przewożą do miejsca legalnego ich składowania bądź utylizacji.

Dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]