Handel Sport, rekreacja, hobby

Spodnie sportowe – nie tylko do treningów na świeżym powietrzu

Spodnie do piłki nożnej kupisz na https://tinyurl.com/y8f4g5nv.

Każdy, kto aktywnie uprawia sport, powinien mieć w szafie spodnie sportowe. Jak zatem odpowiednio wybrać tę część odzieży, aby dobrze czuć się w trakcie treningów?

Dostosuj spodnie sportowe do rodzaju swoich ćwiczeń

Można sądzić, że nie ma różnicy, jakiego rodzaju spodnie sportowe kupimy, grunt żeby były wygodne. Nic bardziej mylnego! Na rynku dostępnych jest dużo wariantów spodni opracowanych dla innych zapotrzebowań sportowców. M.in., spodnie piłkarskie mają zwężone nogawki od kolan do kostki, co pomaga w bieganiu w nich. Natomiast spodnie bramkarskie są wyposażone w dodatkową powłokę z pianki na kolanach i po bokach ud, by amortyzować zawodnika, kiedy upada na trawę po złapaniu piłki. Do ćwiczeń na siłowni kobiety zwykle zakładają getry fitness, które są wygodne oraz niezmiernie elastyczne, co zapewnia ogromną swobodę ruchów i sprawdza się nie tylko przy ćwiczeniach rozciągających, ale i siłowych. Jeśli zaś szukamy stroju do joggingu, warto poświęcić wyjątkową uwagę na dokładne dobranie spodni – nie mogą one być zbyt szerokie, jednak nie mogą też wywoływać uczucia ucisku (muszą po prostu swobodnie układać się na ciele). Ich nogawki powinny zwężać się w kierunku kostki i dokładnie do niej przylegać. Dobrze także, żeby ich koniec znajdował się nieco ponad butem. A pas spodni do biegania musi spoczywać na naturalnej linii bioder albo talii osoby, która je nosi.

Spodnie sportowe muszą być wytworzone z szybkoschnącej tkaniny

Z reguły osoby rozpoczynające przygodę ze sportem sądzą, że zwyczajne bawełniane spodnie dresowe zdadzą egzamin też na siłowni, nie odczuwając różnicy między odzieżą zaprojektowaną do zakładania na co dzień, a odzieżą sportową. To błąd, bo bawełna absorbuje pot, ale go nie odprowadza, co prowadzi do tego, że wysychają długo lub w ogóle. Trening w takiej odzieży może wywołać nie tylko przeziębienie, lecz też wystawia na kontakt z drobnoustrojami, które błyskawicznie namnażają się w wilgotnej tkaninie. To dlatego odzież sportowa od renomowanych producentów wytwarzana jest z tkanin szybkoschnących, znakomicie odprowadzających pot, a zarazem cechujących się dobrą przewiewnością. Nabywając odzież online polecamy wcześniejsze zapoznanie się z tabelą rozmiarów artykułu i opisem towaru, by uzyskać stuprocentową pewność, że dany fason spodni sportowych jest tym, który spełni nasze wymagania.

Dane teleadresowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]