Citroen części zamienne, oryginalne części Citroen
Handel Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe

Szukasz części do Citroena? Dowiedz się, gdzie je kupić!

Citroen jest marką ze stuletnią tradycją, od dekad znana dobrze rodzimym kierowcom. Jej samochody w kraju nad Wisłą są cenione ze względu na przystępną cenę, szeroką dostępność i w szczególności za sporą liczbę warsztatów wyspecjalizowanych się w ich serwisowaniu. Największą popularnością cieszą się takie modele jak Jumper, C-Elysse, C7, C8, C-Crosser, Nemo, Xantia, Xsara i Saxo. Rzecz jasna, tak jak pojazdy pozostałych marek, ulegają one awariom, dlatego właściciele samochodów od francuskiego producenta powinni przygotować się na to, że z czasem będą zmuszeni nabyć części zamienne.

Części zamienne Citroen – co kupujemy najczęściej?

To, jakie części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione w szczególności od danego modelu – każdy z nich ma swoją specyfikę, z której powstają inne awarie. W pierwszej kolejności należy na pewno wspomnieć o substancjach chemicznych, które zużywają się w wyniku codziennej eksploatacji samochodu. Są to najczęściej płyn hamulcowy, płyn chłodniczy, czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji oraz olej silnikowy. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie należy ignorować, potrzebują również moduły układu hamulcowego: tarcze oraz klocki.

Jak wygodnie i ekonomicznie kupić części do Citroena?

Najlepszą opcją są zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, często produkowane w chińskich manufakturach, w wielu przypadkach charakteryzują się niższą jakością, co źle wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy. W związku z tym posiadacze aut Citroen w części zamienne winni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w sprzedaży podzespołów do samochodów francuskich. Jeżeli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie działa, wszelkie wymagane elementy można zakupić za pośrednictwem internetu.

Dane teleadresowe:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]