Handel Sport, rekreacja, hobby

Toczek czy kask do jazdy konnej. Co wybrać do jazdy rekreacyjnej?

Sprawdź, gdzie nabyć kaski jeździeckie.

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportu, gdzie zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, z uwagi znaczną prędkość oraz wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest szczególnie głowa dżokeja, która bezwzględnie powinna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jeździectwa dostępne są 2 typy ochrony na głowę – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich dają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Kaski czy toczki jeździeckie? Co lepsze?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednak tak solidnej protekcji jak kask, przez co rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowych sportowców i posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejszą kwestią przy doborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask winien dysponować stosownymi certyfikatami oraz być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja bądź umożliwiać regulację swojego rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask do jazdy konnej nie warto też iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszej okolicy nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]