Bezpieczeństwo i ochrona Internetowe witryny Usługi

Atak na WordPress – komu powierzyć usuwanie malware i wirusów WP?

Uzyskaj więcej informacji o tym, jak rozwiązać problem z infekcją WordPress. Skieruj się tutaj.

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, że ilość sklepów i witryn działających z jego zastosowaniem liczy się w tej chwili w setkach milionów. Powszechność korzystania z tego CMS-a sprawia, iż strony postawione na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków hakerów. W sytuacji zawirusowania strony złośliwym oprogramowaniem, nieodzowne będzie czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu powierzyć czyszczenie WordPressa po atakach hakerskich?

Ze strony internetowej rozsyłany jest spam? Nie możesz się zalogować? Grafiki na stronie zostały zmienione bez Twojej ingerencji? A może na witrynie widnieją przekierowania do obcych Ci portali? To raptem parę z popularnych objawów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takim przypadku nieodzowne jest błyskawiczna reakcja w celu zlikwidowania źródła infekcji, a w konsekwencji przywrócenia witryny do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek czy też po atakach hakerskich należy zlecić specjalistom od tego rodzaju działań, gdyż naprawa zainfekowanego WordPressa zazwyczaj wychodzi poza zakres kwalifikacji osób, które każdego dnia parają się wyłącznie tworzeniem sklepów i stron na tym systemie zarządzania treścią.

Czyszczenie infekcji WordPress – wnikliwe sprawdzenie baz danych i plików strony

Eksperci podejmujący się usuwania infekcji ze stron opartych na WordPressie podczas swoich operacji naprawczych przeprowadzają skrupulatny przegląd baz danych i plików strony. Badają kod użytych na stronie wtyczek i motywów, jak również pliki wp-config i htaccess. W trakcie naprawy zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które zminimalizują niebezpieczeństwo kolejnych infekcji. Jeżeli długookresowe zawirusowanie spowodowało włączenie strony do wykazu wykluczeń (na przykład w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z CMS-a eksperci podejmują także wymagane działania w celu wykreślenia jej z tego typu katalogów. Eliminacja wszystkich następstw infekcji nie gwarantuje, iż podobny kazus nie zdarzy się za jakiś czas, dlatego ważne jest regularne aktualizowanie WordPressa oraz używanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]