Ciekawostki i porady Internetowe witryny Turystyka i podróże

Portal o ciekawych wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce

Sprawdź fajne miejsca w Małopolsce na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, zatem czasem z trudem można odnaleźć się w natłoku informacji o godnych zobaczenia zabytkach i zbliżających się imprezach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Skąd czerpać rzetelne informacje o interesujących miejscach w Małopolsce?

Aby pokazać zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale też o pokazach i imprezach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych organizowanych na jego terenie. Strona prowadzona w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na portalu? Turyści myślący o przyjeździe do Małopolski już na głównej stronie spostrzegą mapę, na której szybko odszukają muzea i zabytki, Centra Informacji Turystycznej oraz schroniska, hotele i pensjonaty położone w miastach Małopolski. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach aut, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Ponadto dla osób, które z rozmaitych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące m.in. atrakcje narciarskie, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz piękno parków narodowych i krajobrazowych.

Witryna o atrakcjach turystycznych w Małopolsce z myślą o obcokrajowców

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też turystach z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz innych południowych miejscowości. Newsy zawarte na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale również w m.in w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim oraz rosyjskim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu rejestr konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na obszarze Małopolski. Szczególnie pomocna dla cudzoziemców jest także sekcja Rozmówki, w której poznają podstawowe słowa i sformułowania, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas wizyty w Polsce.

Dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego