Ciekawostki i porady Internetowe witryny Turystyka i podróże

Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Wejdź na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna, żeby zdobyć więcej informacji o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce.

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, dlatego zdarza się, że trudno odnaleźć się w ogromie informacji o najciekawszych zabytkach i bieżących eventach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Fajne miejsca w Małopolsce – odwiedź portal stworzony specjalnie dla turystów

Żeby zaprezentować przyszłym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o najciekawszych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale także o ekspozycjach i wydarzeniach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Podróżnicy myślący o pobycie w Małopolsce o razu na stronie głównej zauważą mapkę, na której prędko odszukają schroniska, motele i hotele, zabytki i galerie, jak również Centra Informacji Turystycznej położone w miastach województwa. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o wypożyczalniach pojazdów i parkingach. Dodatkowo dla osób, które z przeróżnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące m.in. Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, atrakcje narciarskie oraz czar małopolskiego folkloru.

Witryna o atrakcjach w Małopolsce dba także o zagranicznych podróżników

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych tatrzańskich miejscowości. Newsy dodawane na portalu publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale ponadto w między innymi w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim oraz hiszpańskim. Turyści z zagranicy znajdą tu wykaz konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby w regionie Małopolski. Niezmiernie wartościowy dla cudzoziemców jest również dział Rozmówki, gdzie poznają ważne wyrażenia i zwroty, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie wizyty naszym kraju.

Dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego