Handel Kosztowności

Nie stać Cię na diament? Kup biżuterię z cyrkoniami

Dowiedz się, gdzie zamówić biżuterię z cyrkoniami.

W zdobnictwie twórcy bardzo często stosują przeróżne kamienie szlachetne. Stanowią one estetyczny dodatek, a przy okazji są jednym z podstawowych czynników wpływających na cenę tworzonego dzieła. Skutkiem tego jest fakt, że dość wąska rzesza odbiorców może pochwalić się prawdziwymi klejnotami wśród swoich zbiorów. Na szczęście istnieją też alternatywy dla zwykłego człowieka.

Co to są cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie to kamienie ozdobne nie pojawiające się naturalnie w przyrodzie są wytwarzane w pełni syntetycznie. Z powodu podobnych cech oraz wyglądu jest prawie najlepszą alternatywą dla diamentów. Przeważnie cyrkonia nie ma koloru, ale okazy z dodatkiem innych minerałów mogą posiadać dowolne kolory, czy też nawet zmieniać się pod wpływem światła. Z uwagi na wymienione walory estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Nauka i bizuteria, czyli gdzie stosuje się cyrkonie?

Jako, że cyrkonie znalazły stałe zastosowanie w jubilerstwie, jako zdobienia biżuterii, mają one naturalnie także inne przeznaczenia. Używa się je na przykład w stomatologii (jako tymczasowe uzupełnienie zębów mlecznych), w przemyśle lub też do określania pH w wysokich temperaturach. W przeszłości, przez posiadane właściwości wykorzystywane były także przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. Jeśli jednak interesuje nas przepiękna biżuteria z cyrkoniami, możemy zamówić ją na przykład przez internet.