Handel Kosztowności

Wisiorki srebrne

Jeśli szukasz zawieszek, koniecznie sprawdź wisiorki.srebrne.net.

Srebro od lat znajduje się wśród najczęściej wybieranych przez złotników materiałów. Nie może to zaskakiwać – jest miękkie, doskonale wygląda, a także charakteryzuje je ciekawy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – metal ten jest naprawdę delikatny, przez co możemy uszkodzić. Jak więc troszczyć się o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Mocne środki myjące dla srebrnych ozdób okazują się zabójcze. Pod ich wpływem surowiec może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie należy zatem stosować ich w celu czyszczenia biżuterii, a w czasie prania ręcznego koniecznie powinniśmy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne i pierścionki.

Gdzie trzymać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy wykorzystywać pudełka wykładane od wewnątrz miękkim materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Metal ten niezbyt dobrze reaguje też na styczność z wilgocią czy promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że straci kolory lub zmieni kształt. Zanim włożymy kilka przedmiotów do szkatułki, musimy przed tym zabezpieczyć je miękką szmatką lub wrzucić do foliowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebra powinniśmy wykorzystać ciepłą wodę z solą, która świetnie usuwa powstający na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego sprawdzą się również alkohol, białko kurze i specjalne płyny. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii musimy używać delikatnych szmatek – twarde potrafią uszkodzić fakturę.