Handel Kosztowności

Wisiorki z ametystami

Kup ametysty.

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz 4 regionach USA, a także w kilkunastu innych państwach, np.: Australii i Kenii. Ze względu na swoją wyjątkową fioletową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem szlachetnym wykorzystywanym w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – uwielbiana od wieków

Biżuteria z ametystu miała swoją znaczącą rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystem, zaś w watykańskim skarbcu do tej pory leży papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można zakładać przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” srebro i w takim zestawieniu prezentuje się szczególnie elegancko.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Kolczyki czy wisiorki z ametystami można zakładać nie tylko na wielkie uroczystości, ale również w biurze. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy tak jest w rzeczywistości? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.