Kształcenie

Digital painting – jak opanować Photoshop i inne popularne programy

W tym miejscu znajdziesz więcej informacji o malarstwie komputerowym.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od lat próbują podążać drogą cyfrowego postępu. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi technikami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, by zdobyć pracę w branży gamingowej bądź filmowej, bowiem te sektory rozrywki na etapie opracowania koncepcji świata przedstawionego czy postaci korzystają przede wszystkim z specjalistycznego oprogramowania komputerowego. Znając te realia mnóstwo początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem z miejsca stara się opanować znane programy, używane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Jakie narzędzia do malarstwa cyfrowego wykorzystują artyści

Istnieje kilka programów wykorzystanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo iż został stworzony jako oprogramowaniem do retuszu fotografii, szybko został głównym softwarem ilustratorów oraz game devów. Za sprawą sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne analogiczne programy, jak między innymi GIMP, Krita czy Affinity Photo, w których przy zastosowaniu różnego typu cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przypominające obrazy wykonane farbami olejnymi, gwaszem bądź farbami akwarelowymi. Digital painting daje twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość modyfikowania nietrafionych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie kończą!

Malarstwo komputerowe – lekcje z udziałem instruktora

Na ogół lekcje malarstwa cyfrowego toczy się tak jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Rzecz jasna pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, lecz żeby dobrze rozwinąć swój warsztat, a jednocześnie poznać najważniejsze triki używania pędzli i wszystkie funkcje oprogramowania, wypada wykupić kurs opracowany przez doświadczonego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z digital paintingu, możesz kupić dostęp do przeróżnych kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum zagadnień jakie omawiają takie szkolenia jest rozległe i nie uczą one jedynie najważniejszych funkcji programu. Kluczowe jest jednakże, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia użytkownikowi konsultacje z autorem szkolenia.

Dane teleadresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]