Kształcenie

Tworzenie animacji i modeli w programie Blender 3D

Skieruj się w to miejsce, jeśli potrzebujesz więcej wiadomości w temacie modelowania 3D.

Świat grafiki nieustannie się przekształca i coraz częściej artyści porzucają dotychczasowe metody na rzecz tworzenia swoich dzieł wyłącznie w formie cyfrowej. Komputery dają artystom nie tylko swobodę sporządzania grafik 2D, ale też modelowania trójwymiarowych obiektów. Rozpoczęcie nauki modelowania 3D nie generuje już dużych wydatków – można bowiem pobrać program Blender, który daje ogromne możliwości tworzenia trójwymiarowych obrazów oraz animacji, a który równocześnie jest całkiem bezpłatny.

Kursy Blender 3D polecamy w niewielkich zespołach

Obsługi dowolnego programu można nauczyć się we własnym zakresie, niemniej jednak proces ten trwa wówczas dłużej i nieraz jest niezmiernie męczący. Z tej przyczyny partycypacja w kursie modelowania 3D przyniesie dużo korzyści przede wszystkim tym, którzy niedawno poznali program Blender 3D. Oswajanie się z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami bądź nanoszenie przeróżnych tekstur i efektów na modelowany obiekt będzie łatwiejsze, jeśli będzie prowadzone pod okiem wykwalifikowanego pedagoga. Dydaktyk na bieżąco dokonuje korekty modeli tworzonych przez uczestnika kursu zwracając uwagę na detale, które wymagają dopracowania oraz sugerując ku temu stosowne drogi. Jak w wypadku każdego kursu dobrze jest, by odbywał się on w jak najmniej licznych grupach, co pozwoli instruktorowi na poświęcenie każdemu kursantowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność poszukiwana w świecie gier komputerowych i filmu

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest obecnie umiejętnością poszukiwaną i poważaną w szczególności w świecie filmu, projektowania i gier wideo. Opanowanie programu Blender 3D otwiera tym samym dużo nowych możliwości zawodowych. W czasie kursu tworzy się pierwsze zaawansowane dzieła, które później można śmiało dodać do swojego portfolio. Nie znaczy to jednak, że kursy modelowania 3D kierowane są wyłącznie do osób, które pragną pracować zawodowo np. w animacji i łączą z tym swoją karierę zawodową. Spory procent uczestników tego rodzaju warsztatów to po prostu amatorzy i artyści chcący rozwijać swoje dotychczasowe umiejętności lub spróbować nowych form ekspresji.

Dane teleadresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]