Sport, rekreacja, hobby Turystyka i podróże

Szlaki trekkingowe w Dolomitach

Dowiedz się więcej o Dolomity trekking.

Zwolennicy aktywnego wypoczynku zapewne znają na pamięć większość tras trekkingowych w naszym kraju, które położone są w Bieszczadach, w Karkonoszach oraz w Tatrach. Zdecydowanie są one zachwycające, jednakże osoby chętnie uprawiające ten rodzaj aktywności po jakimś czasie pragną przeżyć powtórnie silne emocje płynące z wycieczek po nieznanym sobie obszarze. Dlaczego więc ograniczać się tylko do marszrut w polskich górach, gdy można zachwycać się zniewalającym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Charakterystyka alpejskich Dolomitów

Dolomity, a więc masyw górski położony całkowicie w Alpach Wapiennych, cechują się sporą ilością poszarpanych grani, stromych turni i baszt skalnych, które podczas dnia przez promienie słoneczne zmieniają swoją barwę. Jest to także jedno z najurokliwszych pasm górskich Europy (jeśli nie całego świata!), nie dziwi zatem, że ponad dekadę temu wpisano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w górach tych występują wysokie pionowe skalne ściany, bardzo strome stoki i liczne urwiska, wyznaczono w nich także sporo łatwiejszych szlaków krajobrazowych, z którymi dadzą sobie radę osoby mające jakieś doświadczenie w trekkingu.

Trekking w Dolomitach dla zaawansowanych i początkujących turystów

Początkujących entuzjastów trekkingu z pewnością oczaruje przeprawa przez ten masyw górski po via ferratach, czyli po szlakach turystycznych wyposażonych w mocne liny zabezpieczające. Harmonogram wycieczek tego rodzaju jest tak opracowany, aby ich uczestnicy przeszli szkolenie z zasad asekuracji oraz procedur przemieszczania się po takiej trasie. Obeznani z górami i posiadający wysokie przygotowanie fizyczne turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po szlaku na Brencie, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla wielu osób fizycznie bardzo trudna, jednak ten, kto weźmie w niej udział na pewno będzie ją pamiętał przez całe życie. W Dolomitach można spędzić też w interesujący sposób zimę, przemierzając mało strome obszary na śnieżnych rakietach. Tak można zachwycać się między innymi wierzchołkiem Averau i szczytami grupy Dolomiti di Sesto.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]