Sport, rekreacja, hobby Turystyka i podróże

Trekkingi w górach – oferta dla doświadczonych entuzjastów gór

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą trekkingu? Nie wahaj się! Wejdź na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Wycieczki w góry mogą mieć różne postaci. Od powolnych spacerów po łatwych trasach w bezpośrednim otoczeniu ośrodków turystycznych, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej na skali trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. By uczestniczyć w trekkingach, konieczna jest praktyka w poruszaniu się po górach (zarówno oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również zdolność obsługiwania sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Jednakże za nieraz ogromny wysiłek dostajemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i delektowania się nieziemskimi widokami.

Trekkingi – dobierz właściwy stopień trudności do swojej kondycji

Poziom trudności jest zależny od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Fachowcy klasyfikują 3 stopnie trudności pieszych wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które mają dobrą sprawność fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do zwiększonej aktywności. Następny stopień trudności wymaga solidnej sprawności oraz minimum elementarnej praktyki w górach – na przykład w polskich Karpatach. Ostatni stopień to wyprawy dla jednostek ze znakomitą kondycją fizyczną, wiedzą z zakresu specyfiki wysokich łańcuchów górskich i umiejących używać sprzęt, a także przyzwyczajonych do mało wygodnych warunków obozowania podczas kilkudniowej wyprawy.

Gdzie uprawa się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można przeprowadzać w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju entuzjaści tego rodzaju rozrywki bardzo cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeśli natomiast idzie o inne góry na kontynencie europejskim, największym powodzeniem cieszą się Alpy, Karpaty Wschodnie, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, a także Góry Przeklęte na Bałkanach. Jednostki najbardziej zaawansowane w trekkingu mogą z kolei sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Andach, Himalajach czy Karakorum.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]