Sport, rekreacja, hobby Turystyka i podróże

Wycieczka w Himalaje tylko z profesjonalnym przewodnikom

Trekkingi Himalaje - poznaj korzystną ofertę.

Łańcuch Himalajów wraz z położonym całkiem blisko pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Wpływ na to ma mnóstwo czynników – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba napomknąć także o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów oraz tym, że to właśnie te góry stanowią pole rywalizacji doświadczonych himalaistów z całego świata. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się również pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go samodzielnie

Na wstępie warto zaakcentować, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Przyczyną kłopotów bywa również sama organizacja podróży – kupno biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Dlatego najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących trekkingi w wysokich okolicach. Dodatkowym atutem jest opieka zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie mających wprawy w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Z ewidentnych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum albo Himalaje rzadko postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednak, iż te góry znajdują się poza ich zasięgiem, gdyż często aranżowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Manaslu, Everest czy Annapurna. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków i podziwianie nieprzeciętnych cudów natury, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]