Sport, rekreacja, hobby Turystyka i podróże

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

Jeżeli interesuje Cię aktualna oferta wycieczki na Kilimandżaro, wejdź na www.exploruj.pl.

Zdobywanie wierzchołków gór to fantazja dużej części globtroterów, którzy lubią nietuzinkowe eskapady. Silnych przeżyć bez wątpienia dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – osiąga nieomal 6000 m nad poziomem morza. Turystów zachęcają zwłaszcza znikające już lodowce, sposobność obserwacji zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku, a także malownicze widoki. Masyw tworzą Uhuru, Shira i Mawenzi – trzy szczyty stanowiące ślad po wulkanach. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymusza odpowiednie przygotowanie się – z uwagi na ogromną wysokość realne jest zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, a zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, że zdobycie masywu jest trudnym zadaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą dysponować znakomitą kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na marsz przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co musimy wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż warto również zaopatrzyć się w medykamenty przeciwko malarii. Przed atakiem choroby uchroni też stosowna profilaktyka – zastosowanie środków odstręczających owady, a także zakładanie odzieży zakrywającej nogi i ramiona. A w jaki sposób uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]