Kształcenie Tematyka żywnościowa

Gotowanie dla najmłodszych – warsztaty kulinarne dla dzieci

Szukasz więcej wiadomości o aktualnej ofercie warsztatów kulinarnych dla dzieci? Doskonale trafiłeś! Skieruj się na warsztatqulinarny.pl/szkolenia/warsztaty-kulinarne-dla-dzieci/.

Dzieci uwielbiają asystować nam w kuchni – przynosić i wybierać składniki czy przystrajać ciasta. Chcesz wykorzystać fascynację Twojej pociechy? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, czego uczą takie lekcje.

Atuty kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą brać udział maluchy w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W czasie kursu dzieci uczą się samodzielności oraz kształtują swoją pomysłowość i co najważniejsze – nabywają praktyczne umiejętności. A zarazem świetnie się bawią. Komponowanie ciekawych smaków, wybieranie i mieszanie ingredientów i opanowywanie prostych przepisów – to wszystko sprawia, że dzieci chętnie eksperymentują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają również zasady, jakich należy przestrzegać w kuchni, co w dużym stopniu wpływa na ich bezpieczeństwo w czasie gotowania. W warsztatach mogą także asystować rodzice, jest to tym samym doskonała sposobność do spędzenia czasu wspólnie z potomkiem. Rodzice mogą śledzić kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a później poczęstować się tym, co upichciły.

Jak wygląda kurs gotowania dla dzieci?

Spotkania organizowane są w Krakowie i prowadzone są przez trzy godziny zegarowe. W czasie kursu dzieci przyrządzają deser i danie główne. Młodzi uczniowie kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – podjąć się pieczenia pachnącej, przystrojonej świeżymi dodatkami tradycyjnej pizzy, czy też przyrządzić apetyczny makaron na słodko lub słono. W trakcie kursu grupa przygotowuje również smaczny deser – mus z mascarpone i polewą owocową. Nauka poprzez zabawę to świetna metoda spędzania wolnego czasu, a samodzielne przygotowywanie ulubionych posiłków przynosi dzieciakom dużo satysfakcji. Nawet najbardziej przekorny maluch będzie z zaangażowaniem przykładać się do pieczenia znakomitej pizzy czy dekorowania deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci prowadzi zawodowy szef kuchni, który ma wieloletnią praktykę i doskonały kontakt z maluchami.

Dane teleadresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]