Hobby Kształcenie Turystyka i podróże

Czego nauczysz się na kursie turystyki wysokogórskiej?

Na https://tinyurl.com/yfkfv4ky znajdziesz pełną ofertę kursu górskiego.

Góry bywają niebezpieczne, a jednocześnie są wspaniałe. W zasadzie co parę tygodni, a najczęściej w okresie, kiedy urlopowicze masowo odwiedzają modne miejscowości turystyczne zlokalizowane w okolicy znanych szczytów, w mediach informują o nowych tragicznych zdarzeniach z udziałem osób, które bez odpowiedniego wyposażenia wybrały się na wyprawę szlakiem powyżej ich umiejętności. Zatem tym, którzy uwielbiają góry i chcieliby nauczyć się przemieszczać po nich bez ryzyka, radzimy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie z survivalu, asekuracji i chodzenia na rakietach śnieżnych

Najlepszym sposobem, by nabyć potrzebną wiedzę jest uczestnictwo w wszechstronnym kursie pod okiem profesjonalistów z każdego z najważniejszych obszarów związanych ze wspinaczką wysokogórską, czyli przewodników górskich, ratowników górskich i instruktorów wspinaczki. Pod ich okiem uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się m.in. prawidłowego używania czekanu, chodzenia w rakach i na rakietach śnieżnych, przyswoją sobie zasady autoasekuracji, asekuracji oraz sposoby radzenia sobie podczas upadku, poruszania się po trasach wyposażonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co ważne, kurs górski uczy uczestników podstaw survivalu, orientacji w terenie oraz medycyny górskiej, które są potrzebne w przypadku najrozmaitszych niebezpiecznych sytuacji. Szkolenie obejmuje dodatkowo reguły poprawnego postępowania w trakcie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który posiada duże doświadczenie jako organizator ekspedycji w łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Kursy odbywają się na łonie natury (na Słowacji, w Austrii oraz w Polsce) w niewielkich grupach, które najczęściej mają nie więcej niż 6 osób. Dzięki temu przyswajanie nowej wiedzy ma miejsce w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy sposobność ofiarować każdemu z uczestników kursu dostatecznie dużo czasu i uwagi, aby mogli oni w pełni opanować pełną wiedzę, konieczną do pewnego poruszania się w górach.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]