Hobby Turystyka i podróże

Wycieczki dla aktywnych – urlop dla każdego, kto lubi działać

Na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/ poznasz pełną ofertę aktywnych wypraw.

Wyróżnia się dwie grupy ludzi: pierwsi lubią wolne dni spędzać na przyjemnej bezczynności, a drudzy w każdy urlop pragną zrobić coś spektakularnego, czego dotąd jeszcze nie przeżyli. Specjalnie dla tych ostatnich agencje turystyczne tworzą nietuzinkowe propozycje wycieczek dla aktywnych.

Sposobność na nawiązanie wieloletnich znajomości – wyprawy dla aktywnych

Wyprawy dla aktywnych to sumiennie zaplanowane parodniowe wycieczki dla osób, które pragną zobaczyć różne zakątki świata oraz naszej ojczyzny z zupełnie nowej perspektywy. Plan takich wycieczek jest wypełniony niesamowitymi atrakcjami, których typowy urlopowicz nie dozna z pozycji komfortowego leżaka na ganku wynajętego domku w górach. Wyprawa dla osób poszukujących ciekawych doświadczeń to dodatkowo doskonała szansa, by nabyć kolejne kwalifikacje, ponieważ w szeregu przypadków wiąże się ze instruktażami koniecznymi do opanowania reguł przeżycia na danym terenie. Na wyprawie w góry można m.in. nauczyć się posługiwania się rakami i czekanem czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się procedury survivalu, jak również tego, jak postępować w zagrażających życiu okolicznościach, które mogą się im przydarzyć, a więc np. podczas lawiny. Trzeba też zaznaczyć, iż taka wyprawa w góry nafaszerowana jest skomplikowanymi zadaniami wymagającymi ufności i współpracy między członkami grupy, co może skutkować nawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Nie tylko europejskie góry – na aktywnych wyprawach zobaczysz odległe rejony

Najpopularniejsze wyprawy, do których musimy wykazać się wysoką wytrzymałością fizyczną, to z reguły wycieczki w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a kierunkiem są wierzchołki w dalekich i bliskich zakątkach świata. Osoby bez doświadczenia w wyprawach górskich, ale z odpowiednią kondycją fizyczną, mogą zapisać się np. na trekking po Podhalu i pokonać cztery główne wierzchołki tego rejonu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony i Babią Górę. Mogą także wybrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiać miejscowe parki narodowe, wulkan Etna i przespacerują się ulicami zjawiskowych miast tej wyspy – Katanii, Trapani oraz Palermo. Lecz Europa to nie jedyne obszary, dostępne dla nieprofesjonalnych globtroterów – bez większych przeszkód dadzą sobie rade również w trakcie wycieczki na Wyspy Komodo czy w Himalaje.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]